HAKKIMIZDA

Dünyanın sayılı, Türkiye’nin ilk Pet Görüntüleme Merkezi

yüksek teknoloji ve uzman kadro…

Veteriner Hekimliğe adanmış bir hayalin gerçeğe dönüşmüş hali olan VetMR dünyanın sayılı, Türkiye’nin ilk pet görüntüleme merkezi olarak 11.11.2020 tarihinde can dostlarımızın sağlığı ve mutluluğu içinhizmete başlamıştır.
VetMR, pet görüntüleme merkezleri alanında marka anlamı ve etkisi olarak Türkiye ve Avrupa’ da başta olmak üzere tüm dünyada MR ve tıbbi görüntüleme teknolojileri alanında yaygınlaştırıcı bir etkiye sahip olmak için yola çıkmıştır. Bu nedenle pet görüntüleme alanında dünya çapında bir iz yaratmak adına amacımız, dostlarımızın sağlığı ve refahı için etik ilkelerinden ödün vermeden, kalite standartları çerçevesinde alanında çok başarılı seçkin kadrosuyla, bilimin ışığında “bilinmeyeni bilmek, görünmeyeni görmek” ve teknolojinin tüm imkanlarını sadece onlar için kullanarak en iyi kalitede en iyi hizmeti sunmaktır.
22 yıldır tutkuyla sürdürdüğümüz hekimlik anlayışını bir adım daha öteye götürerek kurduğumuz Türkiye’ nin ilk “Pet Görüntüleme Merkezi” VetMR inanıyoruz ki veteriner hekimlik mesleğine büyük katkılarda bulunacaktır. Tıbbi etik ilkelerden asla ödün vermeden doğru ve güvenilir tanıya ulaşmak için seçkin kadrosu ile bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip eden VetMR; hasta, hasta sahibi ve çalışan memnuniyeti odaklı, uluslararası kalite standartlarında hizmet anlayışı ile sektörde öncü uygulamalarla fark yaratarak veteriner sağlığında dünya markası olma yolunda hiç durmadan ilerleyecektir.
Vet. Hekimi Edip Kocaman
 Kurucu Başkan

Sevgili Veteriner Meslektaşlarım ve Değerli Hayvan Severler

Ülkemizde Pet Sağlığı ile ilgili tedavi hizmetleri 1980-1990’lı yıllarda atılım yapmaya başlamıştır. 2000’li yıllarda oldukca iyi bir yol almış ve 2010-2020 ‘li yıllarda ise inanılmaz derecede ileri bir seviyeye ulaşmıştır.İnsan hekimliğinde olduğu gibi, Veteriner hekimliğimizde de pet hayvanlarımızın sağlık problemlerini çözmek ve net olarak teşhis koyabilmek için,

 tanı laboratuvarları ile birlikte görüntüleme tekniklerine ihtiyaç duyulmaktadır.
Görüntüleme teknikleri olarak adlandırdığımız Radyolojik (CR-Computure Radyografi, DR-Dijital Radyografi) , Ultrasonografik, Endoskopik ve İleri görüntüleme tekniklerinden yararlanılmaktadır.
Bu günlere kadar pet sağlığı ile ilgili Bilgisayarlı Tomografi-BT ve Manyetik Rezonans-MR çekimleri,  insan hekimliğinde kullanılan görüntüleme merkezlerin de yapılmaktaydı. Ancak bu çekimler  günün geç saatlerinde, hatta  gece yarılarında yapılabiliniyordu. Bu durum meslektaşlarımız ve hayvan sahipleri açısından büyük güçlük yaratmaktaydı.
Ancak şimdi; Türkiye’mizde de ilk olan “VET- MR Pet Görüntüleme Merkezi” inde, normal çalışma saatlerinde çekim yapılacaktır.
Dünya standartlarında olan Vet-MR görüntüleme merkezi meslektaşlarımızın ve Pet sevenlerin hizmetine girmiş bulunmaktadır.
Mesleğimize faydalı olmak amacıyla  büyük fedakarlıklar ve yoğun yorucu bir çalışma sonucunda  böyle bir yere kavuşulmuştur.
Merkezimizde konusunda deneyimli Veteriner Hekim, Veteriner anestezi ve Radyoloji Teknisyeni eşliğinde, rahat ve konforlu bir ortamda güvenli olarak çekimler yapılmaktadır.
Çekim sonuçları, kısa zamanda Uzman Radyoloğumuzca raporlanıp, veteriner meslektaşlarımıza ve hasta sahiplerine iletilmektedir.

VET-MR Pet Görüntüleme Merkezinin, Veteriner hekimliği meslek  topluluğumuza ve hayvan severlerine hayırlı, uğurlu olmasını dilerim.

Vet.Hek. Prof. Dr. Suphi Erdem Acar